6 Temmuz 2010 Salı

http://www.caydeniz.com/haber/1780--trabzon39da-en-uzun-baris-resmi.html

Dünya GündemiKarakter Boyutu: TRABZON'DA EN UZUN BARIŞ RESMİ...Trabzon’da kadın sanatçılar, dünya barışına dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri organizasyonla dünyanın en uzun barış resmini çizmek içi çaba sarf etti....RİZE'DEN YAYLA FOTOLARI_İLYAS GÜR

OFSPOR FOTOLARI_2 halil bayram dan

KARATE LİGİ FOTOGRAFLARI

oflular_HALİL BAYRAM'DAN...

SADULLAH DERVİŞOĞLU'NUN OBJEKTİFİNDEN...

OFSPOR FOTOGRAFLARI_HALİL BAYRAM'DAN...

ÖZLEM MORAN'IN OBJEKTİFİNDEN...

BAŞBAKAN'IN OF MİTİNGİ FOTOLARI:HALİL BAYRAM

ELSA BLAKE 'NİN OBJEKTİFİNDEN...(Elsa Blake PHOTO GALLERY)

İSTANBUL'DAKİ TRABZON TURNUVASI FOTOĞRAFLARI_SADULLAH DERVİŞOĞLU


Trabzon’da kadın sanatçılar, dünya barışına dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri organizasyonla dünyanın en uzun barış resmini çizmek içi çaba sarf etti.

Resim çizimine Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Genel Sekreter Hasan Yener, Bordo Mavili futbolculardan Barış Memiş, Ferhat ile Hırvat futbolcu Cale de katıldı.

Yapılacak dünyanın en uzun resminin dünya barışına katkı sağlaması dileğinde bulunan Vali Kızılcık, daha huzurlu, daha yaşanabilir bir dünya için barışın şart olduğunu söyledi. Vali Kızılcık, insanlığın ihtiyacı olan dünya barışına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik için emek sarf eden herkese teşekkür etti. Vali Kızılcık, daha sonra dünya barışına katkı sağlamak amacıyla bir resim çizdi.
Organizasyonu üstlenen Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükran Üst, yaptığı açıklamada, Ayasofya-Beşirli sahili arasındaki 7 kilometrelik karayolunda Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için resim çizme rekoru denediklerini belirterek, çizilen resimleri dünyanın kültür başkenti olarak kabul edilen İstanbul’da Boğaz Köprüsü’ne asacaklarını söyledi. Kadın sanatçılar olarak dünyanın en önemli sorunu olarak gördükleri dünya barışı sorununa sanatçı duyarlılığı ile dikkat çekmek istediklerini kaydeden Üst, “Daha önce en uzun resim 6 km ile Meksika’da gerçekleştirilmişti. Biz 7 km ile bunu geçmek istedik. Çizimler için 1,5 ton boya kullanıyoruz” dedi.

Öte yandan rekor denemesi noter huzurunda yapılırken, 9 ülkeden 80 yabancı ressamın yanı sıra Türkiye’den de 70 sanatçı katıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder